Nasz zespół

PSYCHOTERAPEUCI:

mgr Magdalena Czernek-Malik – certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży, superwizor psychoterapii

Psycholog dziecięcy, psychoterapeutaAbsolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku psychologia, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (certyfikat PTTPB nr 536), specjalistka psychoterapii dzieci i młodzieży po złożeniu Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego, superwizor-dydaktyk PTTPB (certyfikat PTTPB nr 90). Posiada doświadczenie w pracy klinicznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych stosując w swojej praktyce terapię poznawczo-behawioralną (CBT) i terapię dialektyczno-behawioralną (DBT) po całościowym szkoleniu. Prowadzi Centrum Psychologiczno-Psychoterapeutyczne GROWTH w Bielsku-Białej i w Wieprzu k. Żywca. Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, gdzie aktualnie pełni funkcję przewodniczącej Komisji Naukowo-Dydaktycznej w kadencji 2024-2026.

mgr Natalia Kastelik-Wolny – certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

7

Psycholog, psychoterapeuta. Ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia (specjalności: kliniczna człowieka dorosłego, kliniczna dzieci i młodzieży) Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a także 4-letnie całościowe studia podyplomowe Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS uzyskując certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego PTTPB nr 1068. Pracuje głównie w nurcie CBT, jednocześnie korzystając z innych, pomocnych i opartych na dowodach naukowych technikach pomocowych m.in. Treningu Umiejętności Społecznych (TUS), Stosowanej Analizie Zachowania (ABA) i Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ). Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.  Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Uwielbia poszerzać swoją wiedzę zarówno na szkoleniach, jak i w domowym zaciszu. Książkoholik.

mgr Agnieszka Żurek – nurt poznawczo-behawioralny

5

Psycholog i psychoterapeutka, członkini Rady Fundacji Dziewczyny w spektrum, gdzie prowadzi grupę samorozwojową dla nastolatek. Jej miejsca pracy szczególnie związane były i są z osobami o oryginalnym sposobie myślenia. Obecnie wspieram młodych ludzi w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej, przebywającym na oddziale psychiatrycznym. Doświadczenia zdobyła pracując m.in. w Poradni Effatha dla dzieci z autyzmem oraz innymi zaburzeniami rozwoju oraz na Oddziale Dziennym dla osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju w Krakowie. W instytucjach tych realizuje zarówno zajęcia indywidualne, konsultacje ale i zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu. Uczestniczy również w zespołach diagnozujących dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Mówi o sobie, że „jest entuzjastką neuroróżnorodności”. Stara się wspierać osoby w spektrum w drodze do odkrywania siebie, swoich talentów i emocji. Szczególnie zwraca uwagę swoją ku nastolatkom i osobom dorosłym. Obecnie jej głównym polem działań terapeutycznych i naukowych jest dziewczęce/ kobiece spektrum autyzmu. Jest sympatykiem działań Fundacji AutyzmUp, sekcji Muay Thai oraz Fundacji Atypowa.

mgr Patrycja Binda-Miętus – nurt poznawczo-behawioralny

Zdjęcia na stronę www (1)

Psycholog, psychoterapeutka w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Katowicach pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Studia psychologiczne ukończyła na Uniwersytecie Śląskim, gdzie realizowała ścieżki specjalizacyjne: psychologia kliniczna człowieka dorosłego oraz psychologia sądowa.  Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Posiada doświadczenie w pracy psychologicznej z osobami w różnym wieku. Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanych superwizorów CBT. Swoje zainteresowania naukowe i terapeutyczne skupia wokół zaburzeń lękowych, neuroróżnorodności oraz psychologicznych problemów okołoporodowych. W pracy gabinetowej koncentruje się na indywidualnym podejściu do osoby, z którą współpracuje. Mocno skupia się na budowaniu relacji, zrozumieniu potrzeb pacjenta oraz realizacji wspólnie wypracowanych celów terapeutycznych. Prywatnie fascynatka muzyki i skoków narciarskich.

mgr Gabriela Bałazy – nurt poznawczo-behawioralny

Zdjęcia na stronę www (2)

Psycholog, pedagog specjalny, psychoterapeutka w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Katowicach pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych. Doświadczenie zdobywała w placówkach medycznych ( Centrum Zdrowia Psychicznego, Oddział Dzienny Psychiatrii Dziecięcej) i oświatowych (OREW, Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi) na terenie województwa śląskiego i małopolskiego. Prowadzi konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię dzieci, młodzieży i studentów, udziela wsparcia psychologicznego dla rodziców i opiekunów. Swoją pracę wykonuje z zaangażowaniem. Osoby, z którymi pracuje, obdarza empatią, uwagą, aktywnym słuchaniem i pełną uważnością na indywidualne trudności. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestniczy w licznych szkoleniach o tematyce psychologiczno-pedagogicznej.

mgr Katarzyna Łysek – nurt integratywny

2

Psycholog, dyplomowany psychoterapeuta integratywny w procesie certyfikacji. Posiada 14-letnie doświadczenie kliniczne, które zdobyła między innymi w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Zabrzu, Katowicach i Bielsku-Białej, Oddziału Dziennego Psychiatrycznego jako kierownik. Przez wiele lat pracowała jako psychoterapeuta w Domach Dziecka na terenie Bielska-Białej. Odbyła 360 godzin stażu klinicznego w Psychiatrycznym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Międzybrodziu Bialskim. Z powodzeniem prowadzi prywatną praktykę. W swojej pracy terapeutycznej łączy różne modalności: systemowe, psychodynamiczne, poznawcze, Gestalt, pracę z ciałem, mindfulness, ale i tak najistotniejsza jest dla niej jakość budowanej relacji terapeutycznej. Pracuje stale pod superwizją, stara się cały czas rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje. Prywatnie jest spełnioną żoną i mamą dwóch córek oraz posiadaczką cudownego czworonoga Leona. Skrzydeł dodaje jej kawa parzona na wiele sposobów w doborowym towarzystwie.

mgr Danuta Arendarczyk – nurt integratywny

11

Psycholog i dyplomowany psychoterapeuta w nurcie integratywnym z 14-letnim doświadczeniem klinicznym w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Ukończyła 4-letnie Studium Psychoterapii Integratywnej oraz pedagogikę resocjalizacyjną. Jest specjalistą ds. kontaktów interpersonalnych. Jako psychoterapeuta jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej (PTPI) i swoją pracę poddaje stałej superwizji. Doświadczenie zawodowe zdobyła w Poradni Zdrowia dla Dzieci i Młodzieży w Bielsku-Białej i Katowicach, na oddziale dziennym psychiatrycznym oraz podczas stażu klinicznego w Psychiatrycznym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Międzybrodziu Bialskim. Przez wiele lat pracowała jako psychoterapeuta wspierając dzieci w domu dziecka oraz podczas studiów jako praktykant w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bielsku-Białej. Ma uprawnienia wychowawcy w placówkach wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

PSYCHOLODZY:

mgr Aurelian Malik – psycholog, terapeuta behawioralny, terapeuta par i rodzin

9

Magister psychologii z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami zarówno w placówkach edukacyjnych, jak i w placówkach klinicznych. Doświadczenie zdobywał pracując w Poradniach Zdrowia Psychicznego i w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Gliwicach, Katowicach i Bielsku-Białej. Odbył szereg szkoleń specjalistycznych w wielomodalnej pracy z parami i rodzinami, jednak najchętniej pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym i systemowym. Obecnie specjalizuje się w pracy z osobami z autyzmem i ich rodzinami, przeprowadzaniem kompleksowej diagnozy psychologicznej dzieci i młodzieży z podejrzeniem trudności neurorozwojowych, prowadzi działalność psychoedukacyjną i popularyzatorską dotyczącą funkcjonowania osób w spektrum autyzmu i adekwatnym udzielaniu wsparcia. Od wielu lat z powodzeniem prowadzi grupy wsparciowo-treningowe dla rodziców dzieci z zespołem Aspergera i ADHD.

mgr Katarzyna Kołodziej-Kwaśny – psycholog w trakcie szkolenia w psychoterapii

6

Psycholog w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu Przygotowania Pedagogicznego, Resocjalizacji i Socjoterapii, a także Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Doświadczenie zdobywa, pracując w Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży I poziomu referencyjnego, a także w kilku przedszkolach oraz w szkole, wspierając dzieci, rodziców i nauczycieli. Swoje doświadczenie jako psycholog zdobywała także w Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla dzieci w Żywcu. Nawiązuje pozytywny kontakt z dziećmi i ich rodzinami. Jest osobą empatyczną, pomocną i zawsze uśmiechniętą. Jest absolwentką studiów I stopnia na kierunku Psychokryminalistyka.

mgr Marzena Tomiczek – psycholog w trakcie szkolenia w psychoterapii, terapeuta uzależnień, diagnosta MOXO

Zdjęcia na stronę www

Psycholog o specjalizacji klinicznej dzieci i młodzieży, w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, certyfikowany diagnosta MOXO. Jest osobą komunikatywną, empatyczną i wspierającą. Szybko nawiązuje kontakt z ludźmi, co jest niezwykle cenne zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. W pracy wyróżnia się rzetelnością i punktualnością, co przekłada się na wysoką jakość świadczonych przez nią usług. Nieustannie poszerza swoją wiedzę, regularnie czyta i kształci się, aby jeszcze lepiej prowadzić zajęcia oraz efektywnie współpracować z dziećmi i ich rodzicami. Jej zaangażowanie i profesjonalizm sprawiają, że jest cenionym specjalistą w swojej dziedzinie. Obecnie szkoli się w psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

mgr Gabriela Zielonka – psycholog, psychotraumatolog, pedagog specjalny, trener Treningu Zastępowania Agresji

4

Magister pedagogiki rodzinnej i resocjalizacyjnej, psycholog, psychotraumatolog, terapeuta osób ze spektrum autyzmu, trener Treningu Umiejętności Społecznych i Treningu Zastępowania Agresji. Posiada 17-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w całodobowej i dziennej placówce wsparcia dziennego, szkołach publicznych i niepublicznych oraz w Towarzystwie Psychoprofilaktycznym. Działalność dydaktyczną prowadzi realizując zajęcia ze studentami na Uniwersytecie Bielsko-Bialskim. Od 2015 roku prowadzi indywidualne i grupowe treningi zastępowania agresji, treningi umiejętności społecznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także szkolenia i warsztaty psychoedukacyjne. W swojej pracy wydobywa z klienta to, co najlepsze, pokazując mu jego mocne strony.

TRENERZY UMIEJĘTNOŚCI:

mgr Joanna Kozik – pedagog, socjoterapeuta, psychoterapeuta w trakcie szkolenia

10

Pedagog resocjalizacyjny, socjoterapeuta, obecnie również w trakcie Studium Socjoterapii i Psychoterapii Psychodynamicznej dla Dzieci i Młodzieży. Praca z dziećmi i z młodzieżą jest równocześnie jej pasją. Doświadczenie zdobywała między innymi w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży. Poza swoją pracą lubi długie spacery, wędrówki górskie oraz taniec.

 

mgr Paulina Tyrna – trener Treningu Umiejętności Społecznych, certyfikowany diagnosta MOXO

3

Jako socjolog i studentka ostatniego roku psychologii o specjalności kliniczna łączy swoją wiedzę z obu dziedzin, aby skutecznie wspierać rozwój społeczny i emocjonalny młodych pacjentów. W pracy koncentruje się na wspieraniu teorii umysłu co pozwala na głębokie zrozumienie mechanizmów, które stoją za myślami i emocjami dzieci. Wykazuje szczególne zainteresowanie neuroróżnorodnością angażując się w prace nad zrozumieniem i wsparciem dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz innymi różnorodnościami neurologicznymi. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu i zaangażowaniu w ciągle doskonalenie swoich umiejętności, pomaga dzieciom nie tylko rozwijać umiejętności społeczne, ale również budować pewność siebie i lepsze rozumienie siebie oraz otaczającego ich świata.
Jest certyfikowanym Trenerem Umiejętności Społecznych (TUS) oraz certyfikowanym diagnostą MOXO.

Zdjęcia na stronę www (940 x 588 px)